Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę lub bloga?

Ostatnia aktualizacja wpisu: 4 lata temu

Umieszczanie na blogu lub stronie firmowej zdjęć, czy grafik, jest świetnym pomysłem, pod warunkiem, że nie łamiesz praw autorskich ich twórców. Ściąganie obrazków np. z wyszukiwarki grafiki Google i udostępnianie ich na swojej stronie, nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ często nie wiadomo, na jakiej licencji są udostępniane.

Dlatego dobrze jest używać wyszukiwarek, które oferują darmowe zdjęcia, które możesz wykorzystać zarówno prywatnie jak i komercyjnie.

Poniżej moje 3 ulubione strony z darmowymi zdjęciami:

Pixabay

W Pixabay znajdziesz ponad 900 000 darmowych zdjęć świetnej jakości, prawie wszystkie są na licencji Creative Commons CC0 – co oznacza, że możesz je wykorzystywać publicznie i komercyjnie.
Uwaga: W Pixabay  pierwszy wiersz w wynikach wyszukiwania – to linki do zdjęć płatnych z https://www.shutterstock.com/, pozostałe zdjęcia są w pełni darmowe.

pixabay

Foter

Gigantyczna baza zdjęć – 335 milionów – każdy znajdzie coś dla siebie. Również plusem jest szybkość działania strony, łatwe wyszukiwanie i oczywiście duża ilość zdjęć.

foterFlickr

Ogromna baza zdjęć, łatwe wyszukiwanie. Należy jednak pamiętać o ustawieniu rodzaju licencji,  na podstawie której chcesz wykorzystywać zdjęcie.

flickr

Stron oferujących darmowe zdjęcia, jest oczywiście dużo więcej, ja wymieniłam tylko 3 – moje ulubione. Poza serwisami z bezpłatnymi zdjęciami korzystam również z płatnych zdjęć, które kupuję głównie na Fotolia.com.

Jeden komentarz
  1. 3 października 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *