Jak się zalogować do WordPressa?

Ostatnia aktualizacja wpisu: 4 lata temu

Wielu początkujących użytkowników WordPressa, ma problem z zalogowaniem się do panelu administracyjnego, ponieważ nie wiedzą gdzie znaleźć okno logowania. Dlatego postanowiłam napisać ten krótki artykuł, w którym wszystko dokładnie wyjaśniam.

Logowanie do WordPressa – krok 1

Jeżeli twój WordPress jest zainstalowany bezpośrednio w katalogu głównym domeny, to aby się zalogować do panelu administracyjnego, wystarczy na pasku adresu w przeglądarce internetowej, po adresie domeny, dopisać /wp-admin i nacisnąć Enter.

Przykład: www.twojadomena.pl/wp-admin

W moim wypadku wygląda to tak:

Jeżeli jednak WordPress został zainstalowany w innym katalogu, np. Blog, musisz uwzględnić to w adresie, czyli adres logowania będzie wyglądał tak: www.twojadomena.pl/blog/wp-admin.

Logowanie do WordPressa – krok 2

Po przejściu na stronę wp-admin zobaczysz okno logowania, w którym musisz wpisać login i hasło. Jest to login i hasło, które wybrałaś/wybrałeś w momencie instalacji WordPressa na serwerze.

Jeżeli nie pamiętasz hasła, możesz skorzystać z opcji przypomnienia hasła, klikając link „Nie pamiętasz hasła?”.

Hasło zostanie wysłane na maila, którego podałaś/podałeś w momencie instalacji WordPressa.

Jak się wylogować z WordPressa?

Aby się wylogować z  WordPressa, musisz w prawym górnym rogu panelu administracyjnego, najechać myszką na napis Witaj .. (nazwa użytkownika) i wybrać z listy „Wyloguj się”.

jak się wylogować z wordpressa

I to już wszystko 🙂

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *