Jak wyłączyć możliwość komentowania na blogu?

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2 lata temu

Jeżeli, z jakiegoś powodu, chcesz wyłączyć możliwość komentowania na Twoim blogu lub stronie, możesz to zrobić w Ustawieniach na zakładce Dyskusja.

Wystarczy odznaczyć opcję Zezwól na komentowanie nowych wpisów i od tego momentu, nowych wpisów nie będzie można komentować. Niestety, ta opcja działa tylko dla nowych wpisów, co oznacza, że już istniejące wpisy dalej będą miały włączoną możliwość komentowania.

Żeby wyłączyć komentarze w już istniejących wpisach, trzeba wejść do edycji każdego wpisu w którym chcemy wyłączyć komentarze i w sekcji Dyskusja, odznaczyć opcję Zezwól na komentarze.

dyskusja komentarze

Jeżeli nie widzisz we wpisie sekcji Dyskusja, oznacza to, że ta sekcja jest w tej chwili ukryta. Wystarczy wejść w Opcje ekranu (zakładka w prawym górnym roku okna przeglądarki) i zaznaczyć, że sekcja Dyskusja ma być wyświetlana we wpisie.

Ręczne wyłączanie komentarzy w każdym wpisie, jest oczywiście niewygodne i czasochłonne, dlatego warto zainstalować wtyczkę Disable Comments, dzięki której możesz hurtowo włączać i wyłączać komentarze w całym WordPressie.

Konfiguracja wtyczki Disable Comments

Po instalacji i włączeniu wtyczki Disable Comments, w Ustawieniach pojawi się nowa karta Wyłączenie Komentarzy.

wtyczka disable comments

Tutaj możesz w bardzo prosty sposób wyłączyć wszystkie komentarze, w całym WordPressie, lub wybrać konkretne rodzaje postów, na których ma nie być komentarzy.

opcje disable comments

Teraz wystarczy zapisać zmiany i gotowe.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *